BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasaulio karaliaus apartamentai :D

Tiesiog gyventi

parašė: dtbiurger · 2010-05-13 · 6 komentarai

Prisiminimai apie praeitį. Kai pasikeiti. Kai pasikeiti iš žmogaus, kuris nieko nestebi ir nemato, tik gyvena savo veiksme ir atoveiksmyje. Kur nėra ateities plano, nėra praeities analizės. Dabar, kai išlavinai protą ir suvoki pasaulį visai kitokį, nei manei būdamas dešimties metų ar dviejų. Bet juk galima jį lavinti ir toliau, ką tada suvoksi? Ar nebus baisu. Egzistencija. Jos suvokimas. Tas suvokimas pražudo žmogų. Prarandi optimizmą, svajones. Būni realistas, suvoki, kad gyventi yra nuobodu. Ne nesižudai, bet tai suvoki ir tau daug dalykų tampa nebeįdomūs. Svarbiausia yra svajoti. Svajoti apie ateitį ir kurti ją. Tokią kokios tau reikia, ir kurioje nebūsi įspraustas į rėmus. Kai tave įspraus į rėmus, tai bus tie patys egzistencializmo rėmai, kurie parodo pasaulio nuobodumą. Svajonės ir siekis iš miniatiūros padaryti kažką, kažką tokio, kas padėtų kitiem, sukeltų jiem šypsnį ar malonumą širdy. Bet to noro ne visiem duota. Be to noro negalėčiau gyventi, nes tada nebūtų ką čia ir veikti. Šalia visko vaikšto baimė. Baimė likti vienam, be draugų, iš miniatiūros sukurti kažką galingo ir didžio, būti herojumi, bet draugai. Ar gyvenime būsi laimingas, jei neturėsi draugų? Tu padėsi daugeliui žmonių, jie tau bus dėkingi, tave bus apsupę apsimetėliai, kurie norės gerovės, bet kaip tu pats. Žmogus smerkiamas susinaikinti pats save. Suvoki, kad gyventi nuobodu ir nieko nedarai arba turi noro pakeisti, padėti, bet prarandi draugus. Ir ten ir ten užvaldo liudesys, o vienišas liūtas tikrai liūdnas reginys. Yra išeičių? Nežinia. Kaip ir nežinia, kas sukūrė šį žodį “nežinia”. Gal tiesiog reikia negalvoti apie tai. Tiesiog gyventi :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita6 komentarai ↓

 •   Pavargusios akys // 2010-05-14 @ 19:17

  Apėmė geri jausmai?

 •   dtbiurger // 2010-05-14 @ 19:46

  Na.. net nežinau :) nei geri, nei blogi. Bet kažkas kitokio nei anksčiau :)

 •   raidelesekrane // 2010-05-22 @ 16:42

  Neprailgo skaityt šį įrašą =) . Kai kur čia išsakyta nuomonė sutampa su manąja, kai kur, tiesa, ne.

  “Egzistencija. Jos suvokimas. Tas suvokimas pražudo žmogų.”

  Nesutinku =) . Kai suvokiau, kad egzistencija pati iš savęs yra tokia nyki ir beprasmė, tai privertė mane pačiam imtis iniciatyvos. Imtis iniciatyvos paversti tą egzistenciją prasmingą ir įdomia. Nes kitaip gyvenimas būtų bevertis. Bet čia tik mano nuomonė.

  Tad +1

 •   dtbiurger // 2010-05-22 @ 17:02

  Na aš vėliau ir rašiau panašiai kaip ir tu, kad sakai apie iniciatyvą, kad reikia iš minimalių dalykų kurti kažką, svajoti ir pan. Tiesiog tą teiginį, kurį tu pacitavai aš jį ir paneigiu įraše :) bet jau man taip atrodo, kad paneigiau :D ačiū už nuomonę

 •   agute // 2010-05-28 @ 18:12

  Kiek tau metu? ;DDD skaiciau kaip filosofini seno zmogaus veikala ;D

 •   dtbiurger // 2010-05-30 @ 17:13

  nedaug :D

palikti komentarą